CZCZ

Výrazný úspěch naší školy na soutěži Národní cena za studentský design 2009

 Naše škola se již tradičně zúčastnila soutěže Národní cena za studentský design, kterou vyhlásil Design Cabinet CZ společně s Asociací středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory, Obcí architektů ČR, Unií profesionálních designérů ČR a Unií výtvarných umělců ČR. Do soutěže byly z naší školy přihlášeny maturitní práce studentek Žanety Rychlé, Martiny Doležalové a Kateřiny Šípové. A právě posledně jmenovaná získala jednu z Cen poroty pro střední odborné a vyšší odborné školy a zároveň získala ocenění Dobrý studentský design 2009 bez rozdílu kategorií, kde soutěžily práce studentů středních škol, VOŠ a vysokých škol. Ocenění Dobrý studentský design 2009 získal také vedoucí ryteckého oddělení na SUPŠS v Kamenickém Šenově Mgr.A Ladislav Průcha za svoji diplomovou práci DUO pro Moser a.s. Karlovy Vary.

Oceněná maturitní práce Kateřiny Šípové "Tequila set" se vyznačuje nápaditým řešením. Základní koncepcí souboru je vyřešení komplikovaného způsobu požívání tohoto nápoje. Každá sklenice se skládá ze dvou částí. Spodní část slouží k uložení soli a citronu. Horní část tvoří samotná sklenice na tequilu. Přiložené skleněné lízátko slouží k hygienické aplikaci soli. Soubor byl vyrobený ve spolupráci s firmou Ajeto Lindava a s jejím sponzorským přispěním.

Oceněné práce budou premiérově vystaveny ve výstavních prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské nám. 31 v Praze v termínu 12.11.2009 až 3.12.2009.
Ve stejné soutěži, kterou dříve organizovalo Design centrum v Brně, získala v roce 2005 studentka SUPŠS v Kamenickém Šenově Petra Černá za svůj maturitní nápojový soubor "Kaleidoskop" ocenění Vynikající studentský design. V roce 2008 byla zase maturitní práce Pavly Bartákové - "Nápojový soubor" - nominována ze soutěže o Národní cenu za studentský design do soutěže Czech Grand Design - Objev roku - a posléze byla vybrána na putovní výstavu českého designu Nový zboží, která cestovala do Stockholmu, Moskvy a Mnichova.

 

Kateřina Šípová, Tequila soubor 2009
Vyhlašování cen
Žaneta Rychlá, Nápojový soubor 2007
Kateřina Šípová, Tequila soubor 2009
Kateřina Šípová při přebírání cen
Kateřina Šípová při přebírání cen
Kateřina Šípová se svým souborem
Ladislav Průcha - soubor Duo 2009
Martina Doležalová, Stolní svítidlo 2009
Michaela Černá, soubor Kaleidoskop 2005
Pavla Bartáková, Nápojový soubor 2008