CZCZ

Den otevřených dveří 17.3.2012.

V sobotu 17. března proběhl v naší škole tradiční den otevřených dveří. Od 9 h do 14 h ve škole proběhla volná prohlídka všech učeben, ateliérů, školní galerie a prodejny. V dílnách probíhalo rytí, malování, broušení skla a práce v kovářské dílně. Ve studiu body artu si zájemci mohli nechat „vytetovat“ na své tělo vybraný obrázek. Proběhlo také ukázkové foukání skla u unikátní mikrovlnné pece v provedení sklářských mistrů Radka Potůčka a Jana Šoupala ze sklárny Jílek. Byla prezentována práce s konstrukčním a 3D programem Autocad a Rhinoceros. Příchozí si mohli vyzkoušet některé sklářské techniky a vytvořit si pod dohledem zkušených pedagogů svůj první vlastní výrobek ze skla. Návštěvníci obdrželi informace o talentových zkouškách a o studiu. Potenciální zájemci o studium si mohli také vyzkoušet talentové zkoušky "na nečisto" v kresbě a modelování. 

Návštěvníci dne otevřených dveří si mohli z kovárny domů odnést speciálně raženou minci a vlastnoručně vyrobenou kovovou píšťalku. Mezi významné návštěvníky dne otevřených dveří patřil senátor Karel Kapoun s manželkou. Oba si prohlédli vybrané dílny a ateliéry a také školní galerii. Školu také navštívila ředitelka jabloneckého muzea paní Milada Valečková, starosta města Kamenický Šenov pan František Kučera, starostka obce Nový Oldřichov paní Marcela Novotná a starosta obce Prysk pan Jan Sviták. Řada návštěvníků dne otevřených dveří u nás byla poprvé a ti neskrývali obdiv nad širokou vzdělávací nabídkou, kterou škola nabízí.

Den otevřených dveří byl opět výbornou propagační událostí. Zařadil se do dlouhé řady akcí, které SUPŠS pořádá především za účelem získávání zájemců o studium a pro zlepšování vztahů s veřejností.

 

Body art
Brusírna skla
Děti kreslí
Děti v malírně
Děti v malírně
Ing. Milada Valečková
Kovárna
Kreslírna
Modelárna
Pan František Kučera v rytebně
Práce u mikrovlnné pece
Práce u mikrovlnné pece
Práce u mikrovlnné pece
Práce u mikrovlnné pece
Senátor Karel Kapoun s manželkou ve třídě počítačové grafiky