CZCZ

Ministerstvo školství rozhodlo o podpoře naší škole.!

Níže uvádíme text týkající se konference konané dne 6.3.2012 v Liberci o podpoře ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, naší sklářské škole. Tento text je převzat ze stránek krajského úřadu libereckého kraje.
Ministerstvo školství, mládeže, tělovýchovy a sportu ČR poskytne v roce 2012 sklářským školám v Libereckém kraji podporu formou rozvojového programu Podpora regionálního školství Libereckého kraje v důsledku mimořádné koncentrace sklářských oborů.
Sdělili to na dnešní tiskové konferenci 1. náměstek ministra školství Ing. Ladislav Němec a náměstek hejtmana Libereckého kraje Radek Cikl (ČSSD).
„Ministerstvo školství slíbilo pomoci zachránit sklářské obory v Libereckém kraji a svému slibu dostojí. Rozhodli jsme se proto podpořit formou rozvojového programu praktickou část vzdělávání na sklářských školách v Novém Boru, Kamenickém Šenově a v Železném Brodu,“ uvedl 1. náměstek ministra školství.
Podpory se tak v letošním roce dočkají všechny tři střední sklářské školy, které působí na území Libereckého kraje: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor i Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod.
„Domnívám se, že je vhodné tímto způsobem podpořit tradiční sklářské obory, které neodmyslitelně patří k našemu regionu. Liberecký kraj tak již nebude nucen v roce 2012 provádět další změny v síti uměleckoprůmyslových škol. Jsem přesvědčen, že jsme ve spolupráci s ministerstvem školství nalezli pro letošní rok vhodné řešení při zajištění podpory i dalšího fungování všech tří středních sklářských škol,“ prohlásil náměstek hejtmana LK.
Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
739 541 588
485 226 302
Originál tohoto článku najdete na stránkách LK pomocí odkazu:
http://www.kraj-lbc.cz//id:151051

Další související odkazy:
http://www.genusplus.cz/zpravodajstvi/ministerstvo-skolstvi-posle-penize-vsem-trem-sklarskym-skolam-v-kraji

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/167176-mlade-sklare-podpori-stat-dotaci-skoly-vsak-neprevezme/ 

 

Stránka LK