CZCZ

Starosta představil logo oslav 660 let Kamenického Šenova.

V roce 2012 oslaví Město Kamenický Šenov 660 let od první písemné zmínky. Oslavy budou probíhat celý rok a vyvrcholí 22.-24. června 2012.

Od začátku roku bude oslavy reprezentovat nové logo, které navrhl Mgr.A Petr Stacho, pedagog Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské, vedoucí oddělení broušeného a rytého skla. Učitelé SUPŠS se podílejí na celkovém grafickém řešení všech tiskových a propagačních materiálů. Návrh výročních PF, které budou rozesílány v nejbližší době, vypracoval další pedagog SUPŠS, ak.mal. Petr Menš, vedoucí malířského oddělení.

Logo oslav v těchto dnech představil veřejnosti starosta Kamenického Šenova Bc. František Kučera společně s ak. mal. Františkem Janákem, zástupcem ředitele SUPŠS. Při prezentaci František Kučera uvedl, že sklářská škola je důležitou součástí kultury města, bez níž si oslavy nedokáže představit. Spolupráce mezi městem Kamenický Šenov a sklářskou školou je proto přirozenou součástí plánovaných slavností. SUPŠS je naším „rodinným stříbrem“, za které ho prohlásilo ministerstvo školství v osobě ministra Josefa Dobeše, řekl starosta.

Ministr školství ujistil v těchto dnech vedení SUPŠS, že chce dostát svému slovu a že hodlá sklářskou školu podpořit a zajistit jí budoucnost.

 

František Janák a František Kučera prohlížejí návrhy.
František Janák a František Kučera s logem oslav.
Petr Menš - návrh plakátu
Petr Menš - novoročenka
Petr Stacho - logo oslav