CZCZ

Starosta přijal kazašské studenty.

Město Kamenický Šenov se následující čtyři roky stane novým domovem pro pět šestnáctiletých studentů z Alma Aty. Šinar, Nazerke, Saša, Peri a Nikita přijeli postupně do Kamenického Šenova tak, jak jim to dovolilo vízové řízení. Přijeli v rámci spolupráce s Akademií jazykové a profesní přípravy. Jejich původním snem byla Amerika či Německo, když se ale dozvěděli více o existenci a kvalitách nejstarší uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, rozhodli se studovat zde.

V úterý 13.12.2011 přijal studenty starosta Bc. František Kučera, který vyjádřil potěšení z jejich pobytu. Studenty obdaroval upomínkovými předměty a propagačními materiály. Přítomni byli také místo starosta Zbyněk Jech, zástupce ředitele SUPŠS František Janák, učitelka Martina Matoušková, která Kazachy učí českému jazyku, a vedoucí kulturního odboru paní Kateřina Ditterová.

Někteří Kazašští studenti se touží stát designéry a po ukončení studia v Kamenickém Šenově plánují pokračovat ve studiu na vysokých školách s výtvarným zaměřením. František Janák na setkání uvedl, že pro naše studenty jsou pozitivní konkurencí a dobrým příkladem. Jsou talentovaní, cílevědomí a pracovití. To bude pracovnímu klimatu ve škole velmi prospívat.

Kazašským studentům se v našem malém severočeském městečku moc líbí. Těší je zájem učitelů a spolužáků, díky kterým mohou více poznávat české prostředí, kulturu, historii a památky. Vánoce prožijí v českých rodinách, kam byli pozváni. Vzhledem k jiné tradici, v které vyrůstali, to bude jejich první zkušenost s podobnými svátky.

 

Kazašští studenti na radnici.
Přijetí kazašských studentů u pana starosty Františka Kučery