CZCZ

Národní cena za studentský design – předávání cen a významný úspěch naší školy.

11.11. 2011 v 18 hodin bylo v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen soutěže o Národní cenu za studentský design 2011. SUPŠS v Kamenickém Šenově dosáhla vynikajícího úspěchu v základním kole soutěže středních a vyšších odborných škol, jejíž první kolo proběhlo 30.3.2011 ve Velkých Opatovicích. Tři lehané talíře Bohumila Jágla a broušený talíř Lenky Němcové byly nominovány do druhého kola soutěže Národní ceny České republiky. Talíře Bohumila Jágla dosáhly celkově druhého nejvyššího počtu bodů v hodnocení odborné poroty a skončily na prvním místě v kategorii skla. Navíc, tyto práce získaly v hlasování zástupců škol přítomných na zasedání ve Velkých Opatovicích, první místo v nominaci na Cenu Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory! Tento úspěch je o to významnější, že tyto práce uspěly v konkurenci studentů z vyšších odborných škol.

Bohumil Jágl studoval v malířském oddělení pod vedením ak.mal. Petra Menše a dílenské učitelky Dagmar Pánkové a Lenka Němcová studovala v brusičském oddělení pod vedením Mgr.A Petra Stacha a dílenského učitele Mgr. Josefa Kříže. V obou případech se jedná o maturitní práce z roku 2010. Soutěž jsme obeslali pouze třemi díly a z toho dvě byla oceněna. Třetí práce, kterou škola soutěž obeslala, bylo stolní svítidlo Nikoly Klamtové.

Slavnostního předávání cen se v Praze zúčastnil absolvent Bohumil Jágl, zástupce ředitele ak.mal. František Janák a vedoucí oddělení designu světelných objektů MgrA Ladislav Průcha. Pan Bohumil Jágl zde převzal Cenu Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory z rukou zástupce Asociace pana Martina Hlubučka.

 

Bohumil Jágl
Bohumil Jágl se svou přítelkyní
Bohumil Jágl se svou přítelkyní
Bohumil Jágl, lehaný a malovaný talíř 2010
Klamtová Nikola, stolní lampa 2011
Ladislav Průcha, Bohumil Jágl a František Janák
Lenka Němcová, broušený talíř Middle 2010
Slavnostní předávání cen
Slavnostní předávání cen
Slavnostní předávání cen
Slavnostní předávání cen