CZCZ

Ministerstvo školství podpoří Kamenický Šenov.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy hodlá dostát svým slibům a zachránit Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově. A to přesto, že Liberecký kraj neuskuteční své plány ohledně optimalizace sítě středních škol v rozsahu, v jakém se předpokládalo.
Praha, 17. října 2011 - „V březnu jsem se zúčastnil zasedání zastupitelstva Libereckého kraje, abych zde podpořil optimalizační proces. Při té příležitosti jsem zde prohlásil, že pokud by se měla optimalizace týkat školy rodinného stříbra, tedy takové, jejíž zachování pokládáme za důležité, ministerstvo takovou školu zachrání,“ říká ministr Josef Dobeš.

Z původních optimalizačních plánů Libereckého kraje nakonec zůstalo jen torzo. MŠMT se přesto rozhodlo zachránit nejen školu v Kamenickém Šenově, ale také „konkurenční“ sklářskou školu v nedalekém Novém Boru. Od 1. 1. 2012 bude ministerstvo hradit v obou školách provoz sklářské pece.

„Důležité pro nás je, že se kraj rozhodl zrušit oborovou konkurenci obou škol,“ pokračuje ministr. Pro příští školní rok se tak v Novém Boru zastaví přijímání žáků do oboru uměleckého sklářství a bude povoleno jen v Kamenickém Šenově. Výhradně v Novém Boru se naopak bude vyučovat klasické řemeslo. Dojde tak ke specializaci a posílení odbornosti obou škol - jedna bude vychovávat umělce, druhá zručné řemeslníky.

 

Ministr školství pan Josef Dobeš