CZCZ

AJETOFEST – česko/bavorský sklářský víkend v Lindavě.

V sobotu 3.9.2011 se SUPŠS v Kamenickém Šenově zúčastnila v Lindavě Ajetofestu – česko/bavorského sklářského víkendu. První ročník sklářské a společenské akce s názvem AJETOFEST pořádala sklárna a Sklářská krčma AJETO Lindava. ve spolupráci s unikátním projektem Čtyřměstí (partnerský projekt čtyř sklářských měst Nový Bor, Kamenický Šenov, Frauenau a Zwiesel). SUPŠS v Kamenickém Šenově se na projektu zúčastnila společně s městem Kamenický Šenov. Ve dvou stáncích SUPŠS nabízela propagační materiály a informace o studiu. Na malé výstavě představila letošní maturitní práce svých studentů a loňští absolventi Ondřej Skok a Jiří Liška z oddělení Sklo v architektuře předváděli modelování podle předlohy a rytí monogramů.

Stážistka ZHU LI YUE z Číny, která pracuje na SUPŠS již třetí rok za sebou, v sobotu na huti v Ajetu vzorovala svoje lité plastiky ve spolupráci s výtvarníky a učiteli ze sklářské školy v Kamenickém Šenově Leošem Smejkalem, Dagmar Pánkovou a Petrem Stachem. Na festival se přijeli podívat také kazachští studenti Alexandra Likhacheva a Nikita Bogatyrev, kteří na SUPŠS studují od 1. září 2011. Stánek SUPŠS navštívili mimo jiných také starosta obce Kamenický Šenov pan František Kučera s místostarostou panem Zbyňkem Jechem a starosta města Frauenau s místostarostou města Zwisel z Bavorska.

Účast na Ajetofestu byla pro SUPŠS v Kamenickém Šenově velmi dobrou příležitostí k propagaci své činnosti v nadcházejícím náboru žáků do nového školního roku 2012 – 2013. Zájem a podpora veřejnosti dává SUPŠS naději na další rozvoj, který by se měl od 1.1.2012 uskutečnit již pod novým zřizovatelem, kterým má být Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy České republiky.

 

Atrakce pro děti
Čínská stážistka ZHU LI YUE v Ajetu
Čínská stážistka ZHU LI YUE v Ajetu
Čínská stážistka ZHU LI YUE v Ajetu
Čínská stážistka ZHU LI YUE v Ajetu
Kazachští studenti se svojí vychovatelkou
Kazachští studenti ve stánku SUPŠS
Kazachští studenti ve stánku SUPŠS
Miroslav Šeps a František Janák se zástupci bavorských měst Zwisel a Frauenau
Místostarosta a starosta města Kamenický Šenov v našem stánku
Novoborské majoretky
Práce na huti
Představitelé bavorského města Frauenau ve stánku SUPŠS
Rytí monogramů
Stánek SUPŠS
Stánek SUPŠS
Studenti SUPŠS Ondřej Skok a Jiří Liška předvádějí modelování
Výstavní areál