CZCZ

Veliký úspěch našich studentů na mezinárodním Sympoziu uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje.

Naše sklářská škola zaznamenala vynikající úspěch na Sympoziu uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje. Sympozium se již potřetí konalo ve školách Libereckého kraje od soboty 18.9. do neděle 26.9.2010. V rámci sympozia naše škola poskytla studentům dílnu Světelných objektů a dílnu Rytí a broušení skla. Na sympoziu naši školu reprezentovali studenti Daniela Chodilová a Matyáš Hruška v dílně Světelných objektů, Matěj Macháček a Andrea Holíková v dílně Rytí a broušení skla, Linda Ralbovská reprezentovala naši školu na sklářské huti v Železném Brodě a Filip Hortenský pracoval ve stejné škole v dílně tavené plastiky. Na SUPŠ v Turnově reprezentoval naši školu v kovářské dílně student Pavel Výtisk.

Hlavní cenu v kategorii tavená plastika získal náš student Filip Hortenský. Hlavní cenu v kategorii Rytí a broušení skla získal náš student Matěj Macháček, který zároveň získal cenu od patrona Moser crystal a.s. Karlovy Vary za svojí broušenou plastiku. Náš student Matyáš Hruška získal cenu od firmy Preciosa Lustry Kamenický Šenov za svůj světelný objekt. Jednu z cen, které věnovali patroni kovářské dílny, získal také student Pavel Výtisk. Ze sedmi našich studentů, kteří se zúčastnili sympozia, získali ceny čtyři z nich. Všem našim studentům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy! Také první cenu v kategorii Světelných objektů získal náš bývalý absolvent Adam Beránek. Předání cen proběhlo v městském divadle v Novém Boru a slavnostní vernisáž výsledků sympozia se uskutečnila ve sklářském muzeu v Novém Boru. Výstava tam potrvá do 24.10.2010.

Studenti pracující v naší škole vykonali několik exkurzí mimo jiné také do firem Preciosa Lustry a Jílek v Kamenickém Šenově a byli přijati starostou města Kamenický Šenov panem Jaroslavem Andrysíkem. Někteří z nich se věnovali také vitrografii – tisku ze skleněné desky. Patrony dílen a sponzory sympozia v naší škole byly firmy Moser a.s. Karlovy Vary, Preciosa Lustry Kamenický Šenov a firma POLPUR Turnov.

 

Adam Beránek - světelný objekt
Adam Beránek - světelný objekt
Andrea Holíková
Andrea Holíková
Daniela Chodilová
Dílna světelných objektů
Dílna světelných objektů
Filip Hortenský
Ladislav Průcha a Oldřich Palata
Matěj Macháček
Matěj Macháček
Matyáš Hruška
Práce v brusírně
Práce v brusírně
Práce v brusírně
Práce v designérské dílně.
Práce v rytecké dílně
Práce v rytecké dílně
Zahájení sympozia v Železném Brodě