CZCZ

Soutěž sklářských škol v lázeňském hotelu Sanssouci v Karlových Varech 18. - 20. dubna 2008

 V prostorách lázeňského hotelu Sanssouci v Karlových Varech se ve dnech 18. - 20. dubna uskuteční první ročník soutěže studentů výtvarných sklářských oborů z celé ČR. Soutěž studentů sklářských oborů se bude v Sanssouci konat každoročně. Hlavním smyslem soutěže je vyzdvihnout vysokou úroveň středního, vyššího a vysokého sklářského výtvarného vzdělávání v ČR a poskytnout možnost pravidelného setkávání studentů, pedagogů, odborníků a příznivců z oblasti uměleckého sklářství.

Hotel Sanssouci chce organizací studentských soutěží rozšířit své aktivity propagující původní sklářskou tvorbu a sklářské vzdělávání v České republice a motivovat mladé sklářské výtvarníky. Vedení hotelu poskytne zázemí nejen samotné soutěži, ale nabídne i vysokou úroveň společenského zabezpečení celé akce. Kromě toho plánuje do budoucna i mezinárodní rozměr soutěže.

Soutěže se zúčastní 49 studentů sklářských výtvarných oborů z osmi středních, vyšších a vysokých škol. Všechny přihlášené práce budou pro veřejnost vystaveny v sobotu 19. dubna v prostorách hotelu. Vybrané práce budou následně vystaveny v Sun Gallery na samostatné dlouhodobé výstavě a úspěšným studentům bude nabídnuta možnost představit svá díla na každoročním letním Festivalu uměleckého skla na Vřídelní kolonádě.
Z naší školy se soutěže svými díly zúčastní osm studentů.

 

-> Žádné fotografie v galerii.