CZCZ

V Karlových Varech.

21. 3. – 23. 3. proběhla mezinárodní výstava sklářských škol, které se studenti šenovské školy tradičně účastní. Soutěž, setkání studentů i exhibice prací každoročně probíhá v hotelu Spa Resort Sanssouci. Výstava je určena pro studenty středních, vyšších a vysokých sklářských škol z České republiky a Evropy a soutěží se tak ve dvou kategoriích. V mladší z nich byla oceněna druhým místem, za svůj malovaný soubor Krev a mlíko, naše studentka druhého ročníku Ilona Dragoeva. Zároveň si Matouš Volák za broušenou mísu zasloužil zvláštní cenu za řemeslo. V kategorii starších zvítězil náš absolvent Jiří Liška.
Na níže uvedeném odkazu je stále možnost si prohlédnout práce všech účastníků soutěže a zúčastnit se hlasování o cenu veřejnosti. Sedm studentů školy v Kamenickém Šenově se určitě v této přehlídce neztratí. https://www.facebook.com/SanssouciJuniorGlassMatch


V rámci návštěvy Karlových Varů jsme využili dobrých vztahů se sklárnou Moser a proběhlo vzorování maturitní práce studentky Magdaleny Smejkalové z oddělení Design světelných objektů. Můžete se jen těšit, na letošní práce maturantů, které budou v červnu vystaveny ve Sklářském muzeu v Kamenickém Šenově.

 

Dragoeva Ilona, Kontrasty, malba na skle
Komise
Matous Volak
Účastníci
Matouš Volák
Výstava
Výstava
Vzorování Moser
Vzorování Moser
Vzorování Moser